KIR prezentuje usługę mojeID

Utworzono: 08 październik 2017, 13:10 Autor :  
Krajowa Izba Rozliczeniowa pochwaliła się kilka dni temu oficjalną nazwą oraz logo nowej usługi, którą zamierza wprowadzić na rynek w przyszłym roku. Nazywać się będzie mojeID i ma pozwalać na proste potwierdzanie naszej tożsamości w internecie z pomocą naszych banków (podobne jak w wypadku ePUAP).

Sam KIR twierdzi, że z technicznego punktu widzenia wszystko już jest gotowe, ale na razie nie ma żadnych serwisów i banków umożliwiających skorzystanie z mojeID. Stąd formalny start będzie miał miejsce w przyszłym roku, kiedy to pierwsze firmy i banki powinny już wspierać nową usługę.

Twórcy obiecują też, że ani bank, ani właściciel usługi w której potwierdzamy tożsamość nie będą mieli dostępu do zbyt dużej ilości danych - usługa służy jedynie do potwierdzenia, że użytkownik faktycznie ma podany numer PESEL i nazwisko. Bank nie dostaje informacji gdzie potwierdzaliśmy tożsamość, a serwisy internetowe nie dostają danych o naszym koncie.

Źródło: Cashless.plKomentarze::DISQUS_COMMENTS 817 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...