Karty Curve zablokowane na kilka dni

Utworzono: 26 czerwiec 2020, 18:06 Autor :  
Jeśli śledzicie media ekonomiczne być może wiecie, że niedawno wybuchła afera w związku z brakującymi pieniędzmi w kasie firmy Wirecard zajmującej się między innymi procesowaniem płatności kartowych. Z jej usług korzystał między innymi startup Curve, choć wraz z końcem czerwca miał zacząć zajmować się tym samodzielnie.

Plany popsuł mu brytyjski nadzór finansowy (FCA), który postanowił dziś ze skutkiem natychmiastowym zawiesić licencję Wirecarda na procesowanie płatności bezgotówkowych. Tym samym karty Curve przestały działać. Nie można nimi zapłacić w sklepach czy przez internet. Nie można też korzystać z opcji Go Back In Time (zmiany karty już po transakcji), zaś zwroty będą opóźnione.

Cały czas można natomiast logować się do aplikacji i przeglądać historię transakcji. Przedstawiciele fintechu zapewniają, że starają się przyspieszyć migrację na własne systemy, ale nie wiadomo czy uda się tego dokonać. W najgorszym więc razie, karty fintechu zaczną ponownie działać dopiero w środę.

Na szczęście użytkownicy nie będą musieli wymieniać swoich plastików na nowe i gdyby nie decyzja FCA, cała zmiana byłaby dla nich niezauważalna.

Źródło: CurveKomentarze::DISQUS_COMMENTS 624 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...