Internet satelitarny od Muska już w Polsce

Utworzono: 14 luty 2021, 15:02 Autor :  
Elon Musk, obecnie szefujący Tesli czy SpaceX, od jakiegoś czasu tworzy także powszechnie dostępną usługę dostępu do internetu satelitarnego o nazwie Spacelink. Od zeszłego roku indywidualni użytkownicy mogą już wykupować dostęp do "bety" usługi oferującej od 50 do 150 Mbps prędkości pobierania.

Kilka dni temu zaś możliwość skorzystania ze Starlinka zyskali między innymi mieszkańcy naszego kraju. Jaki jest koszt takiej przyjemności? Jak pisze redakcja serwisu Antyweb, niemałe - na początek musimy zapłacić aż 2269 zł za sam sprzęt potrzebny do odbierania sygnału i dołożyć do tego koszt jego dostawy (276 zł). Potem zostaje jeszcze miesięczna opłata w wysokości 449 zł.

Jak widać koszt jest dość duży, ale Musk nigdy nie obiecywał, że będzie tanio. Starlink ma być raczej bardziej dostępną (w stosunku do dotychczasowych rozwiązań internetu satelitarnego) opcją dla osób potrzebujących połączenia z siecią i mieszkających w rejonach, gdzie nie ma żadnego innego sposobu na sensowny dostęp do internetu.

Zamówienia można składać na stronie Starlink.

 


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 161 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...