Nieoficjalny Asystent Google dla komputerów

Utworzono: 14 luty 2021, 15:02 Autor :  
Firma z Mountain View rozwija już swojego wirtualnego asystenta od wielu lat, ale wciąż nie trafił on oficjalnie na komputery. Co prawda pojawił się na niektórych urządzeniach z Chrome OS, ale nigdzie dalej.

Pojawiały się plotki o dodaniu Asystenta Google do przeglądarki Chrome dla Windowsa, macOS i Linuksa, ale jak do tej pory się nie zmaterializowały. Niezależni deweloperzy postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyli nieoficjalnego klienta Asystenta Google dla systemów desktopowych.

Wygląd jest inspirowany implementacją z Chrome OS. Aplikacja ciągle jest też na stosunkowo wczesnym etapie rozwoju, więc należy spodziewać się występowania błędów czy braku obsługi niektórych komend. Dodatkowo proces jej konfiguracji jest dosyć skomplikowany, bowiem wymaga wygenerowania własnego klucza dostępowego do usług Google.

Program można pobrać z jego repozytorium w GitHubie, zaś instrukcję jak zdobyć klucz API znajdziecie tutaj.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 227 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...