Google zaczyna testować Steama na słabszych Chromebookach

Utworzono: 28 maj 2023, 11:05 Autor :  
Już od jakiegoś roku Google razem z Valve testują obsługę sklepu Steam wraz z jego warstwą kompatybilności Proton (do uruchamiania Windowsowych gier pod Linuksem) na Chromebookach. Do tej pory jednak, kompatybilne były jedynie mocniejsze maszyny i posiadacze tańszych modeli musieli obejść się smakiem.

To się może zmienić - niedawno w repozytorium z kodem Chrome OS pojawiły się zmiany sugerujące rozpoczęcie wewnętrznych testów integracji ze Steamem na słabszych maszynach z układami Intel Alder Lake N100/N200. Oczywiście sama zmiana nie oznacza, że Steam zostanie udostępniony użytkownikom tych maszyn - Google po wewnętrznych testach może uznać, że nie ma to sensu.

Oczywiście, jeśli zmiana ostatecznie zostanie udostępniona publicznie, nie oznacza to grania na takich komputerach w grach AAA. Przynajmniej tych współczesnych. Na nich integracja ze Steamem będzie raczej miała na celu umożliwienia grania w często mniej wymagające gry indie czy też starsze tytuły.

Źródło: Chrome UnboxedKomentarze::DISQUS_COMMENTS 223 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...