Microsoft poprawia xCloud dla iOS

Utworzono: 20 marzec 2022, 10:03 Autor :  
Ze wszystkich popularniejszych usług grania w chmurze, Microsoft wydaje się mieć najsłabszą kombinację kodeków wideo i odległości do serwerów. O ile na smartfonach przy wykorzystaniu niższej rozdzielczości ekranu aż tak tego nie widać, to na komputerach czy konsolach już często wyraźnie widać artefakty kompresji obrazu, który zwykle nie ma w Stadii czy GeForce Now.

Firma cały czas jednak pracuje nad swoją usługą. Kilka dni temu poinformowano o udostępnieniu wszystkim użytkownikom ulepszeń webowej wersji usługi. Mają one przede wszystkim poprawić płynność obrazu oraz zmniejszyć opóźnienie na iPhone’ach czy iPadach (Apple nie pozwala na natywnego klienta usługi, ponieważ nie mieliby zysków z 30% prowizji naliczanej za zakupy w App Store i aplikacjach).

Źródło: Windows CentralKomentarze::DISQUS_COMMENTS 268 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...