Meta doda kontrolę rodzicielską do Questa

Utworzono: 20 marzec 2022, 10:03 Autor :  
Do tej pory gogle Oculus Quest nie oferowały praktycznie żadnego systemu kontroli rodzicielskiej. Rodzice nie mieli żadnej kontroli nad tym co ich dzieci instalują (poza regularnym ręcznym sprawdzaniem co jest zainstalowane) czy ile czasu mogą spędzać w goglach.

To się ma w końcu zmienić. Meta zapowiedziała stopniowe dodawanie do gogli systemu kontroli rodzicielskiej. Na początek w kwietniu ma pojawić się możliwość blokowania wybranych aplikacji wzorem odblokowania, będziemy więc mogli zostawić na goglach gry dla dorosłych bez obawy, że dziecko je włączy.

W maju ma dołączyć system blokowania dostępu do aplikacji na podstawie ich kategorii wiekowej wraz z opcją przeglądania i zatwierdzania próśb o instalację każdej aplikacji z osobna. W bliżej nieokreślonej przyszłości ma też pojawić się opcja blokowania dostępu do Oculus Link/Air Link by dzieci nie mogły obchodzić ograniczeń grając w gry pecetowe.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 209 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...