Curve zaczyna testy rozkładania płatności na raty

Utworzono: 14 czerwiec 2020, 16:06 Autor :  
Po łączeniu wielu kart płatniczych w jedną, Curve kilka dni temu ogłosił plany wejścia na rynek pożyczkowy. Precyzując fintech chce oferować swoim użytkownikom możliwość rozłożenia dowolnej transakcji na raty we współpracy z partnerami.

Opcja ma wykorzystywać opcję zmiany użytej karty po transakcji. Po prostu zamiast wybierać inny plastik, użytkownik wybierze ofertę rozłożenia płatności na raty. Te będą z kolei automatyczne ściągane z wybranej przez użytkownika karty.

W fazie testów raty będą nieoprocentowane, ale docelowo takiej gwarancji nie będzie (ma to działać na zasadzie rynku z ofertami różnych pożyczkodawców). Curve szczyci się, że dzięki dostępowi do transakcji kartowych ze wszystkich kart użytkownika może lepiej wyliczyć jego zdolność kredytową niż inne firmy bez takich danych.

Do testów Curve Credit można zapisywać się tutaj, przy czym tylko pierwszych 200 osób otrzyma dostęp (o ile oczywiście przejdą sprawdzenie zdolności kredytowej). Swoją pozycję na liście można podbijać zachęcając znajomych do zapisania się z naszego linku.

Źródło: TechCrunchKomentarze::DISQUS_COMMENTS 406 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...