BWM nie będzie wymagać subskrypcji do korzystania z podgrzewanych siedzeń

Utworzono: 10 wrzesień 2023, 09:09 Autor :  
Bardzo często innowacje z sektora technologicznego trafiają prędzej czy później do starszych części gospodarki. Niestety, nie zawsze są to pozytywne nowości z punktu widzenia końcowego konsumenta.

Tak było chociażby z subskrypcjami i dodatkowymi opłatami za odblokowywanie i tak już obecnych funkcji. Najszerzej pomysł ten wdrożyła chyba Tesla, montując w swoich autach zawsze najmocniejsze komponenty, ale ograniczając je oprogramowaniem (np. maksymalny zasięg na pełnym ładowaniu) jeśli nie zapłaciło się za wyższy model.

Szybko podchwyciły to inne firmy, znane stało się tu chociażby BMW, które zaczęło montować podgrzewane siedzenia we wszystkich autach, ale wymagało subskrypcji by je aktywować. To oczywiście wywołało sprzeciw klientów, którzy woleli jednorazowo zapłacić nieoficjalnemu serwisowi za złamanie DRMa niż opłacać regularną subskrypcję.

Sprzeciw klientów tym razem przyniósł oczekiwany skutek - firma zrezygnowała z subskrypcji w wypadku elementów sprzętowych (będą tylko do kupienia za jednorazową opłatę) i ograniczyła je tylko do funkcji wbudowanego oprogramowania jak wspomaganie kierowcy czy cyfrowy asystent.

Źródło: The DriveKomentarze::DISQUS_COMMENTS 474 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...