Microsoft niemiło zaskakuje użytkowników OneDrive'a

Utworzono: 10 wrzesień 2023, 09:09 Autor :  
Gigant z Redmond zapowiedział niedawno pewne zmiany w regulaminie usługi OneDrive. Ci, którzy się wczytali w nową wersję, znaleźli tam niemiłą niespodziankę w zapisach regulujących obliczanie wykorzystanego miejsca na nasze dane w chmurze.

Otóż od 16 października tego roku (kiedy nowy regulamin wchodzi w życie), zdjęcia dodane do albumów w OneDrive będą się po raz kolejny wliczać do zajętej przestrzeni. Co gorsza, licznik będzie wzrastał razem z każdym albumem zawierającym dany obraz (jeśli więc dodamy go do 5 albumów, to będzie zajmował sześciokrotnie więcej miejsca niż obecnie).

Niestety, nie wiadomo jakie są powody takiej decyzji (poza dość prymitywną “zachętą” do kupowania subskrypcji z większą ilością miejsca), ale raczej nie zachęcą użytkowników do korzystania z funkcji albumów w OneDrive.

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 455 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...