BLIK w końcu startuje z obsługą płatności cyklicznych

Utworzono: 24 marzec 2019, 13:03 Autor :  
Ponad rok temu, w grudniu 2017 pojawiła się informacja, że BLIK ma zyskać wsparcie dla regularnych płatności (np. za subskrypcje czy rachunki). Wówczas mówiono o udostępnieniu nowej opcji klientom do połowy 2018 roku. Tak się jednak nie stało i dopiero niedawno możliwość ustawiania automatycznych płatności w BLIKu trafiła do pierwszych użytkowników.

Kilka dni temu serwis Cashless poinformował, że obsługę płatności cyklicznych poprzez BLIKa udostępniły klientom ING oraz Pekao S.A. Na razie płacić w ten sposób można za ubezpieczenie w Link4, wsparcie zapowiedział też operator Play. Jak wygląda proces potwierdzenia takiej płatności?

Bardzo podobnie do jednorazowej - wybieramy płatność BLIKiem i wpisujemy kod z aplikacji. Gdy zatwierdzimy transakcję na telefonie, aplikacja banku zapyta się, czy chcemy zezwolić na jej automatyczne powtarzanie (wyświetlając przy tym kwotę, częstotliwość oraz datę zakończenia automatycznych przelewów).

Gdyby kwota w międzyczasie uległa zmianie, aplikacja banku powiadomi o tym użytkownika. Także w aplikacji można zarządzać zatwierdzonymi płatnościami cyklicznymi i przeglądać listę tych nadchodzących.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 431 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...