Będzie można wpisywać PIN na smartfonach pełniących rolę terminali

Utworzono: 04 luty 2018, 16:02 Autor :  
We wrześniu zeszłego roku pisaliśmy o pilotażu Soft POSa (telefonu z odpowiednią aplikacją, który może służyć do akceptowania płatności kartą). Miał on jednak istotne ograniczenie - można nim akceptować jedynie płatności zbliżeniowe do 50 zł. Dlaczego? Ponieważ ze względów bezpieczeństwa nie można wpisywać PINu na ekranie telefonu.

A przynajmniej nie można było - jak donosi redakcja serwisu Cashless, Rada PCI (Payment Card Industry) opublikowała niedawno dokument opisujący zasady działania terminala będącego aplikacją na smartfonie. Dopuszcza w nim możliwość wpisywania PINu na ekranie telefonu, ale tylko gdy do smartfona podłączymy specjalnego dongla pozwalającego na wczytywanie danych karty z ich chipu.

Nadal więc nie zadziała to do płatności zbliżeniowych i oznacza wydawanie sporych kwot na dodatkowy sprzęt. Jest jednak krokiem w dobrym kierunku i być może za jakiś czas doczekamy się czasów, gdy do akceptowania płatności kartami wystarczy smartfon z NFC zamiast kosztownego terminala czy dodatków do telefonu.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 397 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...