Pekao S.A. ogłasza plany wdrożenia BLIKa

Utworzono: 10 luty 2018, 12:02 Autor :  
W 2013 roku ruszyła wojna systemów płatności mobilnych sprowadzających się do przepisywania kodów jednorazowych. Stworzyły je między innymi Pekao (PeoPay) oraz PKO BP (IKO). Ostatecznie wygrał ten drugi, dzięki rozszerzeniu się na inne banki oraz internet pod postacią BLIKa.

Mimo wszystko Pekao uparcie obstawało przy swoim systemie i nie chciało dołączyć do BLIKa. Jednak było jasne, że to podejście ulegnie zmianie, gdy bank został przejęty przez państwowe PZU. Kilka dni temu zostało to oficjalnie potwierdzone na konferencji prasowej.

Do końca drugiego kwartału tego roku obsługa BLIKa ma zawitać do PeoPay, natomiast do końca trzeciego kwartału ma pojawić się obsługa przelewów P2P BLIKiem oraz wsparcie dla BLIKa w terminalach płatniczych obsługiwanych przez Pekao S.A. Bank chce być także pierwszym, który zyska obsługę płatności cyklicznych BLIKiem.

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 441 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...