JustDrive - płacenie za benzynę bez wychodzenia z samochodu

Utworzono: 04 luty 2018, 16:02 Autor :  
Kilka dni temu udostępniona została aplikacja JustDrive, która pozwala tankować niemal nie wychodząc z samochodu (gdy jest obsługa robiąca wszystko za nas). Jak? To proste, po założeniu konta w aplikacji, wystarczy po zatankowaniu zeskanować kod QR umieszczony na dystrybutorze, a program sam ściągnie potrzebne dane i pobierze pieniądze z podłączonej karty.

Niestety, taki system wymaga współpracy z sieciami stacji, co skutkuje obecnie ograniczonym zasięgiem aplikacji - w JustDrive możemy opłacać tankowanie jedynie na stacjach Orlenu i marki Bliska (koncern wykorzystał infrastrukturę swojego programu mFLOTA). W dodatku obecnie JustDrive dostępne jest jedynie dla przedsiębiorców.

Docelowo program ma jednak obsługiwać także użytkowników indywidualnych oraz inne sieci stacji benzynowych. Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi. Póki co systemy Orlenu nie wytrzymały zwiększonego obciążenia i padły, w związku z czym przez kilka najbliższych dni nie będzie możliwości korzystania z programu.

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 420 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...