MasterCard startuje w Polsce z pilotażem Soft POSa

Utworzono: 02 wrzesień 2017, 18:09 Autor :  
Mimo, że już od kilku lat można płacić zbliżeniowo telefonami, to do tej pory nie można tego odwrócić, czyli przejmować płatności telefonem. Dlaczego? Głównie przez obawy organizacji kartowych o bezpieczeństwo takiego rozwiązania (smartfony mają łatwo dostępny system operacyjny, na który łatwiej pisać złośliwe oprogramowanie niż w wypadku terminala płatniczego). To podejście jednak powoli się zmienia.

Jakiś czas temu MasterCard zaczął się interesować rozwiązaniami Soft POS, czyli aplikacjami dla smartfonów pozwalającymi zamienić je w terminal do kart zbliżeniowych. Teraz natomiast zdecydował się uruchomić nad Wisłą pilotaż takiego rozwiązania stworzonego we współpracy z firmą Mobeewave. Będzie on trwał do połowy 2018 roku i docelowo ma w nim wziąć udział 500 firm.

Aplikacja będzie instalowana na smartfonach Galaxy S7 i będzie pozwalała przyjmować płatności do 50 zł. Dlaczego tak mało? Bezpieczeństwo wprowadzania kodu PIN na ekranie smartfona pełniącego rolę terminala nadal nie jest wystarczające dla organizacji płatniczych.

Z kolei zwykła karta nie pozwala na wprowadzenie PINu w niej samej, na smartfonach nie wszystkie aplikacje obsługujące HCE wspierają technologię CDCVM (Consumer Device Cardholder Verification Method) pozwalającą wprowadzać PIN na naszym telefonie, a sam MasterCard widocznie nie chciał na razie komplikować pilotażu poprzez dorzucanie specjalnych przystawek z klawiaturami numerycznymi, które szyfrują przesyłane dane zanim trafią na telefon.

Źródło: Cashless.plKomentarze::DISQUS_COMMENTS 750 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...