Intel współpracuje z Metą nad ulepszeniem bezprzewodowego PCVR

Utworzono: 15 styczeń 2023, 15:01 Autor :  
Jakiś czas temu pojawił się adapter Wi-Fi od D-Linka z “błogosławieństwem” Mety służący do bezpośredniego bezprzewodowego łączenia gogli Quest z komputerem w celu streamingu PCVR. Meta jednak na tym nie poprzestaje.

Kilka dni temu firma ogłosiła współpracę z Intelem, która skupia się na obniżeniu opóźnień przy bezpośredniej łączności gogli z komputerem. Niestety, by skorzystać z owoców tej współpracy, musicie się wykosztować na laptop z układami Intela Core HX 13-stej generacji i topową kartą Wi-Fi 6e AX1690.

Firma obiecuje obniżenie opóźnień w VR z dotychczasowej średniej 30 ms do 5 ms, czyli praktycznie do poziomu połączenia kablem. Czy w praktyce to będzie osiągalne? Z tym trzeba będzie zaczekać na niezależne testy.

Źródło: Road To VRKomentarze::DISQUS_COMMENTS 192 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...