Aktualizacja Horizon OS v66 ponownie zmniejsza zniekształcenia w widoku passthrough

Utworzono: 08 czerwiec 2024, 11:06 Autor :  
Meta zaczęła udostępniać aktualizację Horizon OS v66, która znacząco zmniejsza zniekształcenia passthrough w goglach Quest 3. To jednak nie jedyna nowość, są też ulepszenia multitaskingu czy sterowania rękami.

Poprzednia aktualizacja v64 poprawiła zakres dynamiczny i kontrolę ekspozycji w widoku passthrough, co pozwoliło na lepszą czytelność ekranów i mniej przepalonych jasnych świateł, ale kosztem nieco mniejszego nasycenia obrazu kolorem. Teraz, dzięki wersji v66, passthrough Quest 3 został jeszcze bardziej ulepszony, redukując zniekształcenia wokół rąk.

Kolejną dodaną zmianą jest umożliwienie odtwarzania audio z przeglądarki internetowej i innych aplikacji 2D podczas korzystania z dowolnej aplikacji VR/XR. Oznacza to, że użytkownicy mogą na przykład słuchać muzyki podczas grania w grę VR. Kontrolki odtwarzania zostały dodane do menu systemowego Quest.

Aktualizacja v66 wprowadza również eksperymentalną funkcję, która zastępuje gesty menu śledzenia rąk (otwarcie dłoni i szczypanie kciuka i palca wskazującego) przyciskami menu na nadgarstku.

Ponadto, jeśli chcesz, aby Twój Quest pobierał aktualizacje, nie nosząc go, ale nie chcesz, aby bateria znacznie się rozładowywała, v66 dodaje nową opcję Trybu Uśpienia do menu zasilania.

Źródło: UploadVRKomentarze::DISQUS_COMMENTS 141 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...