United Airlines wprowadza personalizowane reklamy na ekranach siedzeń pasażerów

Utworzono: 08 czerwiec 2024, 11:06 Autor :  
United Airlines wprowadziła nową platformę medialną o nazwie Kinective Media, która ma na celu dostarczanie pasażerom personalizowanych reklam na ekranach siedzeń oraz w aplikacji mobilnej linii. Inicjatywa ta jest najnowszym przykładem wykorzystania przez linie lotnicze danych klientów w celu generowania nowych źródeł przychodów oraz wykorzystania ich lukratywnych programów lojalnościowych.

Kinective Media już współpracuje z takimi markami jak Norwegian Cruise Line, Macy’s, IHG Hotels & Resorts, TelevisaUnivision oraz JPMorgan Chase, który oferuje współbrandowane karty kredytowe z United. Richard Nunn, CEO programu lojalnościowego MileagePlus United, podkreślił, że platforma umożliwia markom z różnych branż dotarcie do zaangażowanych klientów na każdym etapie lejka marketingowego, od rozważania marki po konwersję, w sposób wysoce spersonalizowany i trafny.

United nie ujawniło prognozowanych przychodów z tej inicjatywy, jednak podkreślono, że klienci mają możliwość zrezygnowania z otrzymywania ukierunkowanych reklam poprzez specjalną stronę internetową United. Linia lotnicza zapewnia również, że reklamodawcy nie mają dostępu do osobistych danych identyfikacyjnych klientów.

W trakcie lotu, który średnio trwa 3,5 godziny, pasażerowie mogą być narażeni na reklamy, co daje potencjalnie dużą uwagę na przekazy reklamowe. United jest obecnie w trakcie masowej modernizacji kabin wąskokadłubowych, w tym systemu rozrywki pokładowej z nowymi ekranami i innymi funkcjami, chociaż problemy z łańcuchem dostaw opóźniły niektóre z tych ulepszeń.

Źródło: CNBCKomentarze::DISQUS_COMMENTS 138 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...