Xiaomi Mi Watch debiutuje na zachodzie, ale ...

Utworzono: 04 październik 2020, 14:10 Autor :  
W listopadzie zeszłego roku Xiaomi pokazało swój pierwszy zegarek z Wear OS na pokładzie oraz własną nakładką. To ostatnie oznaczało, że urządzenie przeznaczone było jedynie na rynek chiński, gdzie nie jest dostępny sklep Google Play (firma z Mountain View nie zezwala bowiem na nakładki jeśli chcemy mieć dostęp do jej sklepu).

Jakiś czas później podobny krok wykonało Oppo. Ta firma jednak niedługo później ze swoim urządzeniem wyszła poza Państwo Środka, tracąc po drodze własną nakładkę. Kilka dni temu również Xiaomi ogłosiło wejście Mi Watcha na inne rynki.

Niestety, mimo tej samej nazwy, jest to zupełnie inne urządzenie. Całkowicie zrezygnowano z systemu Wear OS, zupełnie inna jest też obudowa (okrągła zamiast prostokątnej). Najbliżej mu do prostych zegarków marki Amazfit zamiast pełnoprawnego smartwatcha. Z drugiej strony spadła jednak cena, która na Starym Kontynencie ma wynosić 100 € (około 450 zł).

Uboższy Mi Watch posiada ekran AMOLED oraz wbudowany GPS, potrafi mierzyć poziom tlenu we krwi oraz jest wodoodporny do głębokości 50 m (5 ATM).

Źródło: Tabletowo.plKomentarze::DISQUS_COMMENTS 148 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...