Oppo Watch debiutuje nad Wisłą

Utworzono: 29 sierpień 2020, 09:08 Autor :  
Kilka miesięcy temu w Chinach wprowadzono do sprzedaży zegarek Oppo Watch, działający pod kontrolą zmodyfikowanej wersji Wear OS i wyglądający niemal identycznie jak Apple Watch. Wówczas nie było jeszcze pewne czy urządzenie trafi poza Państwo Środka.

W tym tygodniu jednak zapowiedziano start sprzedaży między innymi w naszym kraju. Producent zdecydował się na dogadanie się z Google, więc na zachodzie wersja Wear OS na zegarku nie będzie miała tylu zmian w interfejsie co w Chinach, ale za to zyska dostęp do Google Play czy płatności Google Pay.

Do sprzedaży trafią obie wersje (41 mm i 46 mm). Docelowo pierwsza ma kosztować 1000 zł, druga zaś 1300 zł. Jednak osoby, które na zakup zdecydują się między 31 sierpnia, a 6 września będą mogły liczyć na obniżki (odpowiednio do 900 zł oraz 1150 zł).

W przyszłości na nasz rynek ma trafić także wersja z modemem LTE (tylko na eSIM), ale nie podano konkretnego terminu ani ceny.

Dla przypomnienia Oppo Watch ma Snapdragona Wear 3100, 1 GB RAMu, 8 GB wbudowanej pamięci, baterię o pojemności 430 mAh, wbudowane moduły GPS i NFC oraz ekran AMOLED. Do tego głośnik (prócz mikrofonu), dzięki czemu można na nim prowadzić rozmowy telefoniczne.

Źródło: Tabletowo.plKomentarze::DISQUS_COMMENTS 220 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...