Fitbit OS 5.0 nie dla starszych urządzeń

Utworzono: 27 wrzesień 2020, 13:09 Autor :  
W tym tygodniu Fitbit oficjalnie pochwalił się zmianami, jakie wprowadził do Fitbit OS 5.0, który właśnie debiutuje na nowych zegarkach Sense oraz Versa 3. To przede wszystkim zmodyfikowany system nawigacji.

Teraz, by cofnąć się o jeden krok wystarczy przesunąć palcem od lewej do prawej, zaś w celu powrotu prosto do tarczy zegara trzeba nacisnąć boczny przycisk. Jest też nowa czcionka czy poprawione rozmiary elementów.

Niestety, zła wiadomość jest taka, że nowa wersja nie trafi do starszych urządzeń (one zostaną na Fitbit OS 4.x). Kolejną złą wiadomością jest to, że aplikacje nie mogą być jednocześnie kompatybilne z obiema wersjami - programista musi stworzyć dla nich osobne kompilacje.

Nie oznacza to jednak, że póki deweloperzy nie zaktualizują swoich aplikacji, na nowych zegarkach nie będzie co instalować - Fitbit dodał do systemu tryb kompatybilności - jeśli dany program działał w tym trybie bez większych problemów, będzie można go zainstalować.

Źródło: FitbitKomentarze::DISQUS_COMMENTS 170 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...