Mi Watch zaprezentowany, ma Wear OS z nakładką MIUI

Utworzono: 07 listopad 2019, 17:11 Autor :  
Od kilku tygodni po sieci krążyły plotki o smart zegarku od Xiaomi, który miał działać pod kontrolą Wear OS. Wczoraj chiński producent oficjalnie zaprezentował urządzenie. Wygląda jak klon Apple Watch i faktycznie działa pod kontrolą Wear OS, w dodatku z nakładką MIUI.

To ostatnie jednak dziwi mniej, gdy weźmiemy pod uwagę, że urządzenie (przynajmniej na razie) ma być sprzedawane tylko w Chinach, gdzie usługi Google są zablokowane (nie trzeba więc certyfikować urządzeń). Za zachodzie bowiem Google nadal nie zezwala na modyfikację interfejsu Wear OS przez producentów.

Jeśli zaś chodzi o specyfikację, to Mi Watch ma obsługiwać standard eSIM, mieć NFC, GPS, czujnik tętna, ekran AMOLED o przekątnej 1,78 cala, 1 GB RAMu, 8 GB wbudowanej pamięci, Wi-Fi, układ Snapdragon Wear 3100 oraz baterię o pojemności aż 590 mAh.

Źródło: Droid LifeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 553 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...