IFA2015: Wibracyjny surround wokół nadgarstka z Happic

Utworzono: 07 wrzesień 2015, 17:09 Autor :  
Smartwatch w formie opaski? To już było… ale nie znaczy, że pomysłu tego nie da się dalej rozwijać. Chyba takie motto przyświecało firmie Made in Sense, która postanowiła udoskonalić pomysł wypróbowany już choćby przez Samsunga czy ostatnio firmę Razer.

 

Ich opaska o nazwie Happic, poza 1.4-calowym dotykowym (multitouch) ekranem OLED, na którym wyświetlane są powiadomienia z telefonu czy choćby godzina i data, dysponuje też alarmem wibracyjnym. Powiecie "nic nowego". Faktycznie, tyle że Happic posiada nie jeden, a trzy silniczki wibrujące, rozmieszczone w symetrycznie na opasce. Pozwala to generować różne skomplikowane "wzory" wibracji, odczuwalne jakby w 360 stopniach wokół nadgarstka. To takie wibracyjne surround, które może powiadomić nas np. o konieczności skrętu w prawo w czasie jazdy na rowerze, bez konieczności zerkania na ekran. Łatwiej też rozpoznamy SMSa od przyjaciela, gdy przypiszemy mu jakiś charakterystyczny schemat wibracji. Happic rozpoznawać ma również gesty i śledzić aktywność użytkowników telefonów z iOS oraz Androidem na pokładzie. Jak długo wytrzyma na baterii? Podobno do 7 dni.

Opaskę tę pokazano w formie prototypu na IFA. Aktualnie firma zbiera zamówienia na własnej witrynie, gdzie pierwsi chętni mogą ją nabyć w cenie 139 USD + 15 USD przesyłka. Cena rynkowa ma oscylować w okolicach 229 USD. Dostawa planowana jest na luty przyszłego roku.


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 980 Wyświetleń
Jakub Kańczugowski :: kanczug

Pasjonat mobilnych technologii, związany z branżą od 2001 roku. Uczestniczył w rozwijaniu pierwszych portali internetowych poświęconych palmtopom, smartfonom i innym komputerom kieszonkowym. Współzałożyciel PDAclub.pl oraz CyfrowyJa.pl, swego czasu publikujący w wielu pismach branżowych jak Mobility, Twoja Komórka, Mobile Computing, czy też CHIP.  Nieuleczalny gadżeciarz, uzależniony od Kickstartera oraz IndieGoGo. Wielki fan ubieralnych technologii, nie rozstaje się ze swoim smartwatchem i iPhonem, nie wychodzi z domu bez bateryjnej ładowarki, zestawu kabli z różnymi końcówkami i mobilnego routera.

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...