Fitbit liderem, Apple spada

Utworzono: 16 wrzesień 2016, 10:09 Autor :  
Zgodnie z raportem IDC, mimo dużej konkurencji na rynku fitness trackerów, Fitbit utrzymuje pozycję lidera.

Dokładnie to przejął on aktualnie ponad 1/4 udziałów w tym sektorze. Na pewno pomógł w tym spadek zainteresowania zegarkiem Apple - sprzedaż w ostatnich miesiącach spadła o blisko 70%, w oczekiwaniu na premierę nowego modelu.Ogólnie sprzedaż urządzeń ubieralnych w drugim kwartale tego roku osiągnęła 22,5 miliona sztuk, co daje ponad 26% wzrost w stosunku do wyników z analogicznego okresu minionego roki. Największy bo prawie 50% skok zanotowały proste gadżety (te bez opcji instalacji dodatkowych programów), gdzie wszelkie zaawansowane smartwatche spadły o 27%.

Źródło: Business WireKomentarze::DISQUS_COMMENTS 744 Wyświetleń
Jakub Kańczugowski :: kanczug

Pasjonat mobilnych technologii, związany z branżą od 2001 roku. Uczestniczył w rozwijaniu pierwszych portali internetowych poświęconych palmtopom, smartfonom i innym komputerom kieszonkowym. Współzałożyciel PDAclub.pl oraz CyfrowyJa.pl, swego czasu publikujący w wielu pismach branżowych jak Mobility, Twoja Komórka, Mobile Computing, czy też CHIP.  Nieuleczalny gadżeciarz, uzależniony od Kickstartera oraz IndieGoGo. Wielki fan ubieralnych technologii, nie rozstaje się ze swoim smartwatchem i iPhonem, nie wychodzi z domu bez bateryjnej ładowarki, zestawu kabli z różnymi końcówkami i mobilnego routera.

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...