Garmin prezentuje czwartą generację opaski Vivofit

Utworzono: 01 styczeń 2018, 10:01 Autor :  
Wejście Xiaomi na rynek opasek fitness wymusiło na nim pewne zmiany. Co prawda już przed Mi Bandem mieliśmy tanie opaski, ale najcześciej były one wybitnie tandetne, o słabiutkich aplikacjach nie wspominając. Produkt Xiaomi pokazał jednak, że za stosunkowo niewielkie pieniądze da się zrobić dobrą, podstawową opaskę fitness.

Jakiś czas później z rynku wypadł drogawy i dosyć zawodny Jawbone, a inni producenci musieli wybierać - albo będą robić niszowe i drogie opaski, albo będą starali się obniżać ceny by dorównać Mi Bandowi. W tym drugim kierunku idzie między innymi Garmin ze swoją opaską Vivofit. Z generacji na generację staje się ona coraz tańsza, a jednocześnie zyskuje zamiast tracić.

W zaprezentowanej niedawno czwartej generacji urządzenia obniżono cenę ze 100 $ do 80 $ (niestety, mamy przelicznik 1:1, więc w euro wychodzi drożej). Jednocześnie mamy baterię wytrzymującą cały rok na jednym ładowaniu, kolorowy ekran oraz automatyczne rozpoznawanie aktywności dzięki technologii Move IQ.

Garmin Vivofit 4 można już zamawiać między innymi na niemieckim Amazonie.

Źródło: PhoneArenaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 1698 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...