Antyradar dla motocyklistów w formie opaski czyli Woolf

Utworzono: 07 sierpień 2016, 13:08 Autor :  
Sezon motocyklowy w pełni, jednośladów na mieście można zaobserwować sporo. Wiadomo, że nasze drogi naszpikowane są fotoradarami i wcale nie trzeba się mocno natrudzić, żeby załapać się na mandat. Kierowcy samochodów są w tej lepszej sytuacji, że mają dostępną sporą ilość aplikacji informujących o zbliżaniu się do radarów. Niestety, ciężko w przypadku motocyklistów korzystać ze smartfona podczas jazdy na motorze. Tutaj z pomocą przychodzi inteligentna opaska Woolf.

Woolf jest produktem włoskich developerów, którzy postanowili dać motocyklistom możliwość unikania mandatu, co do tej pory było zarezerwowane głównie dla kierowców samochodów. Opaska wykonana jest ze skóry a jej wygląd sprawia, że trudno się domyślić, że jest to inteligentne urządzenie a nie kolejna część ubioru. Opaska za pośrednictwem BT łączy się ze smartfonem, który za pośrednictwem GPS monitoruje prędkość oraz położenie kierowcy. Kiedy zbliżamy się do fotoradaru, opaska zaczyna wibrować. Im bliżej jesteśmy tym częstsza jest jej wibracja. Dzięki temu można bezpiecznie wyhamować i nie dać strzelić sobie dość drogiej fotki. Opaska umożliwia też wyłączenie sygnalizacji o fotoradarze, jeżeli jedziemy zgodnie z przepisami, żeby nie powodować niepotrzebnego zwalniania.

Woolf korzysta z bazy fotoradarów serwisu scdb.info który zawiera pokaźną bazę fotoradarów praktycznie dla większości świata z Polską włącznie.  Oczywiście z opaski mogą korzystać wszyscy, nie tylko motocykliści. Informacja o fotoradarach w postaci wibracji na pewno jest znacznie bezpieczniejszą alternatywą niż wpatrywanie się w ekran smartfonu.

Koszt opaski na chwilę obecną to 100 Euro w kampanii w serwisie Kickstarter. Poniżej znajdziecie wideo demonstrujące opaskę.

 Komentarze::DISQUS_COMMENTS 2363 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...