YouTube dla Android TV z zupełnie nowym interfejsem

Utworzono: 02 lipiec 2017, 19:07 Autor :  
Oficjalny klient serwisu YouTube dla Android TV praktycznie nie zmienił się od dnia premiery pierwszej wersji. Szczególnie doskwiera to w komponencie odtwarzacza, którego kontrolki (gdy są widoczne) zasłaniają większość odtwarzanego filmu. Niedługo się to jednak zmieni.

Jak donosi redakcja serwisu Android Police, Google zaczęło kilka dni temu stopniowo udostępniać wersję 2.0 aplikacji YouTube dla Android TV, która zawiera zupełnie nowy interfejs, nieco przypominający launchera z Android TV 8.0.

Na głównych ekranach mamy teraz zakładki (poza bocznym panelem nawigacyjnym), na ekranie wyszukiwania aplikacja oferuje własną klawiaturę zamiast systemowej, a kontrolki odtwarzacza w końcu nie zasłaniają większości odtwarzanego filmu.

Jeśli ktoś nie chce czekać i ma telewizor / przystawkę z procesorem Intela (np. Nexus Player), to może pobrać plik APK nowej wersji z serwisu APK Mirror i ręcznie zaktualizować program. Reszta (posiadacze urządzeń z układami ARM, np. NVIDIA SHIELD) muszą niestety uzbroić się w cierpliwość.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 1261 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...