Posiadacze wybranych telewizorów Samsunga mogą streamować gry przez Steama

Utworzono: 09 lipiec 2017, 12:07 Autor :  
Platforma dla graczy od Valve, czyli Steam, już od dobrych kilku lat oferuje możliwość strumieniowania gier z komputera na inne urządzenia (np. laptopy czy proste komputery podłączone do telewizorów). Niedawno kompatybilność tej opcji została rozszerzona na wybrane telewizory marki Samsung, poprzez udostępnienie dla nich aplikacji Steam Link.

Jak można przeczytać na łamach portalu Engadget, do sklepu Samsunga z aplikacjami dla telewizorów trafiła niedawno beta aplikacji Steam Link. Pozwala ona strumieniować gry z komputera bez konieczności używania dodatkowych urządzeń (np. przystawki Steam Link czy prostego komputera z zainstalowanym klientem platformy).

Obecnie wspiera ona jedynie telewizory koreańskiego producenta o rozdzielczości 4K z 2016 oraz 2017 roku i oczywiście z dostępem do sklepu z aplikacjami. Jeśli zaś chodzi o kontrolery, to kompatybilne są jedynie te od Xboxa 360 oraz Steam Controller. Twórcy programu (Valve) obiecują jednak dodanie wsparcia dla większej ilości padów. Streaming póki co jest możliwy maksymalnie w rozdzielczości 1080p, ale wkrótce ma zostać dodane wsparcie dla 4K.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 501 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...