Netflix wprowadza do oferty interaktywne seriale

Utworzono: 25 czerwiec 2017, 17:06 Autor :  
Popularny serwis VOD ogłosił niedawno plany wprowadzenia do swojej oferty interaktywnych seriali, w których widzowie będą mogli dokonywać za bohaterów niektórych wyborów. Jest już dostępny pierwsza tego typu produkcja, czyli bajka "Kot w butach: Uwięziony w baśni". Za miesiąc w ofercie pojawi się też "Buddy Błyskawica: Sterta pomysłów".

Jak to działa? W wypadku "Kota w butach" dostajemy wybór w formie dwóch stron książki symbolizujących wybór tytułowego bohatera. Przy okazji zmienia się też nieco pasek przewijania - nie ma już formy linii z kropką, tylko miniaturek owych dwóch stron książki, między którymi wybiera widz.

Warto też zaznaczyć, że na razie interaktywne seriale nie wszędzie są obsługiwane - w przeglądarce, na urządzeniach z Androidem (nie dotyczy Android TV), Chromecastach oraz Apple TV dokonywanie wyboru w imieniu bohatera na razie nie jest wspierane.

Zobaczymy czy pomysł przyjmie się na tyle, żeby z nowej opcji zaczęły korzystać też bardziej poważne produkcje.

Źródło: The Next WebKomentarze::DISQUS_COMMENTS 494 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...