Valve pracuje nad samodzielnymi goglami VR?

Utworzono: 03 październik 2021, 14:10 Autor :  
Samodzielne gogle VR od Oculusa odniosły spory sukces i są obecnie najpopularniejszym modelem gogli wśród użytkowników Steama. HTC zasadniczo oddało ten rynek walkowerem kierując swoje samodzielne gogle tylko do firm. Ale być może rękawicę podejmie Valve.

W plikach SteamVR odkryto odniesienia do prototypowych urządzeń oraz funkcji sugerujących, że Google pracuje nad samodzielnymi goglami działającymi pod kontrolą SteamVR oraz Linuksa. Niewykluczone, że używałyby podobnych komponentów co Steam Deck (jedną z nazw kodowych zresztą jest "Deckard").

Oczywiście Valve może stwierdzić, że prototypy nie spełniają oczekiwań i zarzucić projekt bez zapowiadania czegokolwiek. Wśród wcześniejszych plotek można było trafić na informację, że Valve miało problem ze stworzeniem systemu śledzenia położenia gogli bez zewnętrznych czujników, który dorównywałby temu z Oculus Questa.

Obecnie jednak praktycznie tylko Valve może jeszcze rzucić rękawicę Oculusowi i uchronić nas przed monopolem tej firmy.

Źródło: Ars TechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 106 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...