Obsługa wielu użytkowników i dzielenie się aplikacjami już dostępne na Oculus Quest 2

Utworzono: 21 luty 2021, 16:02 Autor :  
W styczniu tego roku Oculus zapowiedział udostępnienie posiadaczom gogli z serii Quest obsługi wielu użytkowników oraz możliwości dzielenia się między nimi aplikacjami. Potem przyszła aktualizacja systemu to wersji 25, ale nie było w niej śladu po wspomnianych opcjach.

Dopiero kilka dni temu firma ogłosiła rozpoczęcie ich udostępniania. Okazuje się, że są one częścią systemu w wersji 25, ale po prostu były do tej pory wyłączone. Teraz Oculus zaczął proces włączania tych opcji posiadaczom gogli Quest 2 (docelowo "jedynka" też ma je dostać, ale nie podano żadnych dat).

Nowe opcje (gdy już zostaną nam udostępnione po stronie serwera) można znaleźć w sekcji z ustawieniami eksperymentalnymi. Prócz konta administratora (zostaje nim to konto, którym zalogowaliśmy się podczas pierwszego uruchomienia i by je zmienić, trzeba przywrócić ustawienia fabryczne) na jednych goglach można się zalogować jeszcze na trzy dodatkowe konta.

Jednocześnie udostępnianie aplikacji może być aktywne tylko na jednych goglach powiązanych z naszym kontem. Dodatkowe konta będą mogły korzystać z udostępnianych aplikacji tylko na tym urządzeniu. Tylko aplikacje z konta administratora będą udostępniane (czyli jak jeden z dodatkowych użytkowników zainstaluje swoją aplikację, to tylko on będzie mógł jej używać).

Jednocześnie znika możliwość uruchamiania w tym samym czasie tej samej aplikacji na wielu urządzeniach z zalogowanym tym samym użytkownikiem. Natomiast udostępnioną aplikację może jednocześnie uruchomić dwóch użytkowników (np. administrator na jednym i dodatkowy użytkownik na drugim).

Ponadto nie wszystkie aplikacje obsługują udostępnianie - jednym z głośniejszych tytułów, które obecnie nie obsługują tej opcji jest chociażby Beat Saber.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 130 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...