PlayStation 5 zyska obsługę dodatkowego SSD tego lata

Utworzono: 07 marzec 2021, 11:03 Autor :  
Nowa konsola Sony od początku miała dodatkowy slot M.2 dla dysków SSD, był on jednak programowo wyłączony. W mijającym tygodniu koncern w końcu ogłosił, że stosowna aktualizacja systemu uaktywniająca ten slot powinna się pojawić tego lata.

Dopiero po jej instalacji będziemy mogli korzystać z dodatkowych dysków SSD. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy dysk będzie można podłączyć do PS5 - Sony ostrzega, że nie może on mieć dużych radiatorów i powinien być odpowiednio szybki (oferować przynajmniej 5,5 GB/s przepustowości poprzez interfejs PCIe Gen4).

I tak jest to lepsza sytuacja niż w wypadku Xboxa Series X, gdzie Microsoft zdecydował się wprowadzić własne gniazdko dla dodatkowych dysków SSD, co zwiększa ich cenę i ogranicza ich zastosowanie (można ich użyć tylko w konsoli, a nie również w komputerze czy obudowie jako dysk przenośny).

Źródło: The Verge

 


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 298 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...