Sony publikuje nowe informacje o PlayStation VR2

Utworzono: 18 wrzesień 2022, 15:09 Autor :  
Producent konsoli PlayStation opublikował w tym tygodniu praktycznie wszystkie informacje o drugiej generacji swoich gogli VR jakich nam brakowało prócz ich ceny i konkretnej daty premiery (ograniczono się do “początek 2023 roku”).

Wiadomo między innymi, że ekran OLED w goglach ma rozdzielczość 4000×2040 pikseli i wspiera odświeżanie w częstotliwościach 90 Hz lub 120 Hz. Ponadto wydajność ma poprawiać system śledzący nasze oczy, dzięki czemu wie w jakim obszarze rozdzielczość obrazu powinna być najwyższa, a gdzie można ją obniżyć by nie marnować zasobów konsoli.

Jedyny kabel jaki będziemy podłączać do konsoli to USB-C, który ma 4,5 metra długości. Co ciekawe, gogle PSVR2 nie będą oferowały wbudowanych głośników czy słuchawek (nie wiadomo czy ponownie jakieś tanie słuchawki zostaną dołączone do zestawu).

Na szczęście PSVR2 ma pozwalać na dość dokładną regulację IPD (odstępu między oczami) w przeciwieństwie do Questa 2 od Mety, gdzie mamy tylko 3 predefiniowane ustawienia.

Główną wadą na razie wydaje się być brak kompatybilności wstecznej z grami dla PSVR1 - by w nie grać będziemy musieli zachować te gogle i zaopatrzyć się w specjalną przejściówkę dla kabli do PlayStation 5.

Źródło: Ars TechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 205 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...