Smartring w roli słuchawki BT?

Utworzono: 23 styczeń 2016, 08:01 Autor :  
Do tej pory wszelkie inteligentne pierścionki skupiały się bardziej na delegowaniu telefonicznych powiadomień, czy analizowaniu aktywności użytkownika i przekładania jej np. na ruchy myszką. Okto idzie o krok dalej.


Pomysł na ten gadżet zrodził w zeszłym roku, w głowach dwóch Moskiewskich braci, którzy chcieli pogodzić jakoś chęć posiadania dużego telefonu komórkowego, który nie zawsze mieści się w kieszeni, z brakiem konieczności posiadania słuchawki Bluetooth za uchem. Zirytowani koniecznością sięgania po telefon do plecaka, czy korzystania np. z zestawu głośnomówiącego oferowanego przez smartwatcha, postanowili połączyć słuchawkę Bluetooth z pierścionkiem.

Okto poza informowaniem nas za pośrednictwem wibracji o SMSach, mailach, powiadomieniach z FB czy nadchodzących połączeniach, pozwala na dyskretne prowadzenie rozmów telefonicznych. Wystarczy tylko złożyć dłoń z Okto na palcu na kształt kopuły i przyłożyć ją do głowy. W ten sposób dźwięk generowany przez głośnik Okto wzmacnia się i jest dobrze słyszalny.

Okto ma ważyć zaledwie 10 gramów, oferować do 4 godzin rozmów przy 30 minutach ładowania i być wodoodporny. Niestety aktualnie brak informacji na temat ceny czy daty premiery tego gadżetu.

 

Okto smartringKomentarze::DISQUS_COMMENTS 1608 Wyświetleń
Jakub Kańczugowski :: kanczug

Pasjonat mobilnych technologii, związany z branżą od 2001 roku. Uczestniczył w rozwijaniu pierwszych portali internetowych poświęconych palmtopom, smartfonom i innym komputerom kieszonkowym. Współzałożyciel PDAclub.pl oraz CyfrowyJa.pl, swego czasu publikujący w wielu pismach branżowych jak Mobility, Twoja Komórka, Mobile Computing, czy też CHIP.  Nieuleczalny gadżeciarz, uzależniony od Kickstartera oraz IndieGoGo. Wielki fan ubieralnych technologii, nie rozstaje się ze swoim smartwatchem i iPhonem, nie wychodzi z domu bez bateryjnej ładowarki, zestawu kabli z różnymi końcówkami i mobilnego routera.

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...