Pierwsza generacja Oculus Quest doczekała się Air Linka

Utworzono: 19 czerwiec 2021, 15:06 Autor :  
W kwietniu tego roku Oculus udostępnił własne rozwiązanie do bezprzewodowego streamingu gier przez sieć Wi-Fi na swojego gogle VR. Wówczas opcja ta była dostępna jednak tylko dla najnowszej generacji, czyli Questa 2. Posiadacze pierwszej generacji musieli obejść się smakiem lub korzystać z hacków.

W tym tygodniu zapowiedziano aktualizację systemu dla gogli do wersji oznaczonej numerkiem 30, która między innymi oficjalnie dodaje Air Linka na pierwszym Queście.

Oprócz tego wprowadza również podstawy multitaskingu (możemy mieć otwarte obok siebie okna aplikacji Oculusa jak przeglądarka internetowa, klient sklepu czy Move do monitorowania aktywności w goglach) czy opcję przełączania dostępu do mikrofonu między aktywną aplikacją a systemowym komunikatorem.

By skorzystać z nowości musimy mieć jednak system na goglach i oprogramowanie na komputerze w wersji z numerkiem 30 lub wyższym, a niestety w obu wypadkach proces udostępniania jest stopniowy i to niezależnie od siebie (możemy mieć najnowszą wersję na goglach, a nie na komputerze i odwrotnie).

Posiadacze pierwszego Questa muszą się więc uzbroić jeszcze w kilka tygodni cierpliwości zanim nowe wersje obu elementów dotrą do wszystkich.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 135 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...