Oculus Air Link w końcu dostępny

Utworzono: 25 kwiecień 2021, 12:04 Autor :  
W zeszłym tygodniu Oculus zapowiedział kolejną dużą aktualizację dla swoich gogli wirtualnej rzeczywistości, która między innymi miała dodać obsługę funkcji Air Link, czyli własnego rozwiązania producenta do bezprzewodowego streamingu gier VR z pecetów.

Niestety, tak jak wielu innych producentów, Oculus aktualizacje udostępnia stopniowo. A tu dodatkowo musimy otrzymać także aktualizację oprogramowania dla komputera (również udostępnianego stopniowo).

Pierwotnie firma zastrzegła, że Air Link pozostanie ukryty i będzie aktywowany po stronie serwera dopiero, kiedy proces udostępniania nowych wersji dojdzie do poziomu 100% użytkowników. Ci jednak nie wykazali się cierpliwością i w końcu znaleźli nieoficjalny sposób na uruchomienie Air Linka.

W tej sytuacji Oculus się ugiął i dzisiaj ogłosił, że zdecydował się oficjalnie aktywować Air Linka u użytkowników, którzy już otrzymali stosowne wersje systemu na goglach oraz oprogramowania dla komputerów. Ci, którzy jeszcze nowych wersji nie dostali, według zapewnień Oculusa powinni je otrzymać “wkrótce”.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 394 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...