YouTube Premium z obsługą wyższej jakości wideo i obsługą SharePlay na iOS

Utworzono: 16 kwiecień 2023, 14:04 Autor :  
YouTube jest niesławny ze względu na stosowaną przez serwis kompresję wideo na jego serwerach, która potrafi niszczyć jakość obrazu (w teorii otrzymujemy wysoką rozdzielczość, ale wiele detali uległo zniszczeniu podczas przetwarzania). Wygląda na to, że Google chce coś z tym zrobić, ale nie za darmo.

Otóż Google właśnie ogłosiło, że osoby płacące za abonament Premium, otrzymają w nadchodzących tygodniach dostęp do filmów w jakości “1080p Enhanced” (konkretnie z wyższym bitrate). Będzie to eksperyment, więc nie wiadomo czy opcja ta ostatecznie pozostanie dostępna.

Ponadto użytkownicy iOS (oczywiście również płacący za abonament) doczekają się w końcu obsługi SharePlay pozwalającej wspólnie oglądać materiały wideo z pomocą komunikatora FaceTime.

Na koniec warto wspomnieć o dodaniu dla subskrybentów funkcji kolejki filmów do obejrzenia, dzięki czemu ma być łatwiej kontynuować oglądanie filmów na innym urządzeniu (np. znajdziemy je na telefonie, ale chcemy później obejrzeć je na dużym ekranie telewizora czy komputera).

Źródło: TechCrunchKomentarze::DISQUS_COMMENTS 238 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...