Wczesna wersja pionowych kart w Firefoksie już dostępna

Utworzono: 30 czerwiec 2024, 12:06 Autor :  
Mozilla pracuje nad wprowadzeniem pionowych kart do przeglądarki Firefox. Obecnie funkcja ta jest dostępna w wersji rozwojowej Firefox Nightly, która jest najnowszą kompilacją przeglądarki.

Pionowe zakładki domyślnie wyświetlają tylko ikony stron, ale można rozszerzyć pasek boczny, aby pokazać również pierwsze litery tytułu strony. Choć obecnie nie ma hierarchii zakładek. Aby przetestować pionowe zakładki, należy zaktualizować Firefox Nightly do najnowszej wersji, wejść na stronę about:config, zaakceptować ryzyko, wyszukać ‘sidebar’ i zmienić wartości sidebar.revamp oraz sidebar.verticalTabs na ‘true’, a następnie zrestartować przeglądarkę.

Mozilla jeszcze nie ogłosiła, kiedy funkcja trafi do stabilnej wersji Firefoxa, ale wsparcie dla pionowych zakładek to funkcja bardzo oczekiwana przez użytkowników (posiadają ją już chociażby Microsoft Edge czy Brave).

Źródło: GhacksKomentarze::DISQUS_COMMENTS 170 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...