Valve zaczyna publiczne testy SteamVR 2.0

Utworzono: 01 październik 2023, 16:10 Autor :  
W tym tygodniu Valve dość niespodziewanie udostępniło publiczną betę środowiska SteamVR 2.0. Główną zmianą jest zupełnie nowy interfejs, bazujący na tym znanym ze Steam Decka. Przy okazji oznacza to udostępnienie w końcu niemal całej funkcjonalności Steama w VR (w poprzedniej wersji było trochę braków).

Oznacza to, że bez wychodzenia z VR mamy w końcu łatwy dostęp do chata Steam czy rozmów głosowych, a także większości funkcji sklepu czy biblioteki. Jest też odświeżona klawiatura wirtualna z obsługą emoji czy nowych języków.

Niektórzy wierzą, że ta beta ma służyć dopracowaniu nowego środowiska przed premierą samodzielnych gogli VR od Google, nad którymi Valve rzekomo od miesięcy pracuje.

Aby zainstalować betę należy dołączyć zarówno do bety SteamVR, jak również całego klienta Steam.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 643 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...