Sony niechcący blokuje instalację Kodi na swoich telewizorach

Utworzono: 13 styczeń 2019, 17:01 Autor :  
Jak być może wiecie, Sony od kilku lat produkuje jedynie telewizory smart tv z systemem Android TV. Ostatnio jednak okazało się, że nie można na nich zainstalować popularnego centrum multimediów o nazwie Kodi (kiedyś XBMC).

Wystarczyło jednak zmienić identyfikator aplikacji i instalacja kończyła się sukcesem. Wzbudziło to obawy, że Sony chce blokować Kodi (wielu użytkowników używa tej aplikacji do oglądania pirackich treści). Producent jednak szybko zareagował i wyjaśnił, że to zwykła pomyłka.

Przedstawiciele firmy twierdzą, że blokują oni instalację obiektów jądra ("kernel objects", w skrócie "ko") i zwyczajnie w mechanizmie ich blokowania użyli zbyt ogólnego wyrażenia regularnego mającego je wychwytywać. Poprawka ma pojawić się w następnej aktualizacji systemu.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 416 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...