Proton Docs – wspólne edytowanie dokumentów, które jest naprawdę prywatne

Utworzono: 07 lipiec 2024, 12:07 Autor :  
Wielu ludzi korzysta z edytorów dokumentów online, takich jak Google Docs lub Microsoft 365, aby pisać raporty, współpracować nad projektami i śledzić notatki z spotkań. Jednak rośnie obawa dotycząca dostępu platform Big Tech do tej zawartości, śledzenia użytkowników w sieci i zbierania danych w celu szkolenia modeli AI naruszających prywatność.

Dziś twórcy usług Proton Mail i Proton Drive ogłosili uruchomienie konkurenta dla Google Docs (na razie w zakresie dokumentów tekstowych, arkusze kalkulacyjne i prezentacje nie są jeszcze obsługiwane), który stawia prywatność użytkowników na pierwszym miejscu. Docs w Proton Drive są oparte na tych samych zasadach prywatności i bezpieczeństwa, co wszystkie usługi Proton, zaczynając od szyfrowania end-to-end.

Proton Docs pozwalają na współpracę w czasie rzeczywistym, dodawanie komentarzy, dodawanie zdjęć i bezpieczne przechowywanie plików. Najważniejsze jest to, że jest to wszystko prywatne - nawet klawisze i ruchy kursora są zaszyfrowane.

Proton Docs powstały jako wspólny projekt z zespołem Standard Notes, którzy podzielają podstawowe wartości dotyczące prywatności i bezpieczeństwa z zespołem usług Proton.

Nowa usługa jest dostępna zarówno dla płacących jak i darmowych użytkowników.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 91 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...