Plex pozwoli przeglądać katalogi serwisów VOD

Utworzono: 10 kwiecień 2022, 12:04 Autor :  
Twórcy popularnej aplikacji Plex ułatwiającej oglądanie posiadanych multimediów na różnych urządzeniach poinformowali właśnie o dodaniu do swoich programów dla Android TV czy Apple TV nowej funkcji o nazwie Discover, która pozwala na wygodne przeglądanie katalogów różnych usług VOD w jednym miejscu.

Oczywiście samo oglądanie nadal odbywać się będzie przez aplikacje klienckie poszczególnych usług, ale teraz możemy w jednym miejscu szukać sobie filmu czy serialu do obejrzenia, a także zarządzać listą tych czekających na obejrzenie.

Na stronach filmów i seriali w Plex zobaczymy teraz listę usług VOD, w których są one dostępne i jednym kliknięciem będziemy mogli się przenieść prosto do odtwarzania danej produkcji w kliencie stosownej usługi.

Przy pierwszym uruchomieniu strony Discover aplikacja poprosi nas o zaznaczenie z jakich usług korzystamy. Dzięki temu będzie mogła odpowiednio układać propozycje oraz samą listę usług.

Najwyższy priorytet mają oczywiście nasze prywatne serwery Plex. Potem na liście źródeł wyświetlone zostaną wybrane przez nas usługi VOD, a dopiero na końcu pozostałe. Usługi ponadto mają adnotację, czy wymagają subskrypcji czy też każdy film i serial kupuje się lub wypożycza osobno.

Co istotne, karta Discover nie wymaga subskrypcji Plex Pass, więc darmowi użytkownicy także mogą z niej korzystać.

Źródło: Android AuthorityKomentarze::DISQUS_COMMENTS 530 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...