Opóźnienie funkcji "Augments" na goglach Quest 3

Utworzono: 23 czerwiec 2024, 09:06 Autor :  
Meta, firma stojąca za popularnymi goglami VR Quest 3, ogłosiła opóźnienie funkcji “Augments”. Ta funkcja miała umożliwiać wyświetlanie trwałych, przestrzennie zakotwiczonych obiektów cyfrowych w fizycznym otoczeniu użytkownika. Przykłady obejmowały zegar, odtwarzacz muzyki i portale do ulubionych gier.

Jednak CTO Meta, Andrew Bosworth, ujawnił w sesji AMA na Instagramie, że pierwotna architektura techniczna tej funkcji nie spełniała oczekiwań. Meta postanowiła więc zaprojektować Augments od nowa i stworzyć zupełnie nową architekturę techniczną. Bosworth podkreślił, że chcą dostarczyć solidną funkcję, a nie wydawać produkt, który nie spełnia ich oczekiwań.

Opóźnienie oznacza, że dostarczenie funkcji “Augments” potrwa dłużej niż pierwotnie zakładano. Jednak Meta jest przekonana, że to właściwa decyzja.

Funkcja “Augments” ma potencjał do dostarczenia aplikacji rzeczywistości mieszanej, które mogą działać obok siebie, podobnie jak aplikacje 2D na Quest. Obecnie aplikacje 3D na Quest są całkowicie odseparowane i nie mogą działać równocześnie (w przeciwieństwie do aplikacji dla Vision Pro od Apple), co ogranicza ich potencjał wielozadaniowy.

Źródło: UploadVRKomentarze::DISQUS_COMMENTS 223 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...