NordVPN z usuwa opłaty za alternatywę dla Hamachi

Utworzono: 19 marzec 2023, 10:03 Autor :  
Starsza część z Was być może pamięta aplikację o nazwie Hamachi, która w dawnych czasach służyła wielu do grania w gry multiplayer obsługujące jedynie sieć lokalną przez internet (tworząc sztuczną sieć lokalną między dwoma komputerami łączącymi się przez internet).

Dziś jej przydatność nieco zmalała ze względu na coraz mniejszą ilość gier oferujących lokalny tryb multiplayer, być może dlatego twórcy nowszej alternatywy zdecydowali się na udostępnienie jej za darmo.

Jakiś czas temu bowiem usługa NordVPN zyskała funkcję Meshnet, robiącą mniej więcej to samo co Hamachi (łączy w sieć lokalną komputery z internetu). Do tej pory wymagało to jednak posiadania płatnego konta.

W tym tygodniu ogłoszono jednak, że płatna subskrypcja już nie jest wymagana do korzystania z Meshnetu i wystarczy darmowe konto. Po jego założeniu wystarczy pobrać samodzielnego klienta usługi, zalogować się z nim i gotowe, możemy się łączyć z komputerami innych użytkowników usługi.

Źródło: gHacksKomentarze::DISQUS_COMMENTS 262 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...