Microsoft zapowiada Xbox Cloud Gaming dla Fire TV

Utworzono: 30 czerwiec 2024, 12:06 Autor :  
Microsoft zapowiedział udostępnienie klienta usługi Xbox Cloud Gaming na urządzenia Amazon Fire TV, umożliwiając grę w ulubione tytuły bez potrzeby posiadania konsoli. Współpraca z Amazonem pozwala członkom Xbox Game Pass Ultimate w ponad 25 krajach grać bezpośrednio z aplikacji Xbox na wybranych urządzeniach Fire TV za pomocą chmury.

Aplikacja Xbox będzie dostępna na Fire TV Stick 4K Max (2023) i Fire TV Stick 4K (2023). Gracze potrzebują jedynie kontrolera bezprzewodowego z Bluetooth i subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do setek gier, takich jak Senua’s Saga: Hellblade II, Starfield i Forza Horizon 5.

Wygląda na to, że aplikacja jest efektem jakiejś umowy Microsoftu z Amazonem (sugeruje to ograniczenie kompatybilności do najnowszych generacji urządzeń Amazonu oraz udostępnienie aplikacji dla nich przed bardziej powszechnym Android TV).Komentarze::DISQUS_COMMENTS 180 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...