Meta ostatecznie kończy wsparcie dla Quest 1

Utworzono: 07 lipiec 2024, 12:07 Autor :  
Meta ogłosiła, że wsparcie dla gogli VR Quest 1 zostaje oficjalnie zakończone w przyszłym miesiącu. Jest to ostatni etap wycofywania się z tego pięcioletniego modelu.

Od 31 sierpnia 2024 roku Quest 1 nie będzie już otrzymywać żadnych aktualizacji związanych z bezpieczeństwem ani poprawek błędów. Użytkownicy wciąż będą mogli pobierać z Meta Store i korzystać z obsługiwanych aplikacji, ale jeśli w przyszłości zostaną odkryte luki w zabezpieczeniach, prywatne dane przechowywane na urządzeniu lub dostępne z niego będą narażone na ryzyko kompromitacji.

Nie wiadomo, kiedy Quest 2 spotka podobny los. Mimo braku oficjalnych danych o sprzedaży, ten model jest uważany za najlepiej sprzedający się zestaw VR, co powinno powstrzymywać Metę przed pochopnym zakończeniem jego wsparcia (szczególnie, że Quest 1 miał o wiele mniejszą bazę użytkowników).

Źródło: RoadToVRKomentarze::DISQUS_COMMENTS 127 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...