Microsoft planuje emulację aplikacji 64-bitowych na procesorach ARM

Utworzono: 26 listopad 2019, 18:11 Autor :  
Za drugim podejściem do przenoszenia pełnoprawnego Windowsa na urządzenia z procesorami w architekturze ARM Gigant z Redmond odrobił pracę domową i dodał wsparcie dla uruchamiania oprogramowania skompilowanego dla układów x86 przy pomocy emulacji. Rozwiązanie to wspierało jednak tylko aplikacji 32-bitowe.

By korzystać z oprogramowania 64-bitowego, trzeba było zdobyć wersję skompilowaną już dla ARM64. O to nadal jednak trudno, a na komputerach przybywa powoli aplikacji, które wersji 32-bitowych nie mają.

Microsoftowi na tyle przeszkadza ta sytuacja, że według plotek firma rozpoczęła prace nad obsługą także aplikacji 64-bitowych pisanych dla procesorów x86_64 poprzez emulację. Oczywiście to, że Microsoft nad tym pracuje, nie znaczy, że taka opcja ostatecznie trafi w ręce użytkowników.

Może się okazać, że wydajność będzie za słaba lub zanim rozwiązanie to zostanie dopracowane, deweloperzy będą już w większość kompilować swoje aplikacje dla układów ARM.

Źródło: NeowinKomentarze::DISQUS_COMMENTS 96 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...