Meta zaczyna powoli integrować Horizon Worlds z systemem gogli Quest

Utworzono: 05 listopad 2023, 11:11 Autor :  
Jeszcze w zeszłym roku Meta zapowiadała scalenie systemu gogli Quest ze środowiskiem Horizon Worlds. Mimo tego, do dziś niewiele w tej kwestii się dzieje. Zapewne po części wynika to ze wciąż mocno ograniczonej dostępności Horizon Worlds.

Projekt jest bowiem nadal dostępny raptem w siedmiu krajach (USA, Wielka Brytania, Kanada, Islandia, Irlandia, Francja oraz Hiszpania), w pozostałych więc i tak trzeba by zostawić i wspierać dotychczasowe środowisko domowe.

Mimo to Meta przyzwyczaja powoli wszystkich, że integracja kiedyś nastąpi i powoli zmienia nazewnictwo różnych elementów. Od jakiegoś czasu wspomniane środowisko domowe nazywa się Horizon Home zamiast Quest Home.

Niedawno zaś przemianowano oś czasu z nowościami w posiadanych przez nas aplikacjach i teraz zamiast po prostu Explore nazywa się Horizon Feed. We wrześniu natomiast praktycznie scalono systemy profili w Horizon Worlds oraz systemie Questa i teraz zarówno interfejs ich edycji wygląda tak samo w obu miejscach, jak również sama edycja dotyczy obu miejsc.

Nadal nie ma jednak daty rozszerzenia dostępności Horizon Worlds, ani tym bardziej zastąpienia nim środowiska domowego Questa u wszystkich użytkowników.

Źródło: UploadVRKomentarze::DISQUS_COMMENTS 580 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...