Meta potwierdza ulepszoną rozszerzoną rzeczywistość na Queście 3

Utworzono: 12 luty 2023, 12:02 Autor :  
Gogle Quest 2 oferują w razie potrzeby dość prosty (czarno-biały, o niskiej rozdzielczości) scalony widok ze swoich kamer. Służy on jednak głównie do sprawdzenia czy są jakieś przeszkody w okolicy i niczego więcej. Quest Pro natomiast oferuje już kolorowy widok o wyższej rozdzielczości i Meta chwali się jego funkcjami mieszanej rzeczywistości (AR).

W praktyce recenzenci narzekali, że rozdzielczość jest nadal zbyt niska by chociażby przeczytać tekst na ekranie smartfona lub komputera. Meta kilka dni temu obiecała, że podobna obsługa mieszanej rzeczywistości trafi do gogli Quest 3.

Z jednej strony jest to dość zrozumiałe - w sieci pojawiło się już trochę narzekań na to, że nie ma sensu tworzyć aplikacji dla Questa Pro, bo urządzenie jest tak drogie, że liczba użytkowników jest zbyt mała by zwrócić koszty. Udostępnienie stosownych API na goglach z bardziej osiągalnej półki cenowej mogłaby bardziej zachęcić deweloperów.

Z drugiej strony, jakość obrazu na tańszym modelu na pewno nie będzie lepsza, więc pytanie czy użytkownicy i tak nie zignorują tych funkcji przez co deweloperzy nadal nie będą mieć powodu by je implementować (Meta na razie nie podała żadnych szczegółów specyfikacji Questa 3).

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 466 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...