PlayStation 5 też doczekało się integracji z Discordem

Utworzono: 05 luty 2023, 12:02 Autor :  
W zeszłym roku Microsoft dodał do swoich konsol Xbox integrację z komunikatorem Discord, jednym z popularniejszych wśród graczy. Kilka miesięcy później śladem Giganta z Redmond postanowiło w końcu iść także Sony.

Niestety, na razie dotyczy to jedynie wersji beta systemu dla konsoli PlayStation 5 i jedynie graczy z kilku krajów (Stanów Zjednoczonych, Japonii, Kanady oraz Wielkiej Brytanii). Nie wiadomo, czy ograniczenia zostaną zniesione do czasu wypuszczenia finalnej wersji (Microsoft nie ograniczał integracji regionalnie).

Ponadto w obecnej wersji dołączanie do kanałów głosowych wymaga korzystania z aplikacji Discorda na telefonie lub komputerze przed przeniesieniem ich na konsolę (podobnie jak początkowo to wyglądało na Xboxach, ale kilka miesięcy temu Microsoft umożliwił dołączanie bezpośrednio z konsol).

Z innych zmian w najnowszej becie warto wymienić dodanie obsługi VRR (Variable Refresh Rate) dla monitorów 1440p.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 412 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...